No products in the Quote Basket.
| Amps | 3.8 amps |
|---|---|
| Color | gray |
| Design | reach in |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Material | aluminum, glass, stainless steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Number of Sections | one-section |
| Number of Shelves | 3 shelves |
| Product Type | refrigerator |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cULus, UL |
| Temperature Control | digital temperature control |
| Voltage | 115v |
| Vendor Name | True Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 63366 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 27.5 cm |
| Item Height | 77.75 cm |
| Item Depth | 33.75 cm |
| Item Weight | 465 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerator, Reach-In |
| Specsheet | View Specsheet |