No products in the Quote Basket.
| Amps | 4.8 Amps |
|---|---|
| Compressor Style | self contained |
| Durability and Resistance | heavy duty |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/3 HP |
| Material | aluminum, glass, stainless steel |
| Number of Sections | two-section |
| Number of Shelves | 4 shelves |
| Product Type | salad / sandwich prep |
| Safety and Compliance | cULus, UL |
| Thickness | 1/2" |
| Voltage | 115v |
| Vendor Name | True Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 63366 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 64.13 cm |
| Item Height | 37.25 cm |
| Item Depth | 32.25 cm |
| Item Weight | 570 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerated Counter, Mega Top Sandwich / Salad Unit |
| Specsheet | View Specsheet |