No products in the Quote Basket.
| BTU | 60000 BTU |
|---|---|
| Design | modular |
| Durability and Resistance | heavy duty |
| Material | stainless steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | range |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Temperature Control | thermostatic controls |
| Width | 24" |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 11 cm |
| Item Depth | 38 cm |
| Item Weight | 268 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Range, 24" Heavy Duty, Gas |
| Specsheet | View Specsheet |