No products in the Quote Basket.
| BTU | 75000 BTU |
|---|---|
| Capacity | (10) 12"x20" hotel size pan capacity |
| Door Type | glass door |
| Features | programmable |
| Material | stainless steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | combi oven |
| Safety and Compliance | cETLus, Energy Star, NSF |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 0.8 kW |
| Vendor Name | Unox |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28037 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 37.8 cm |
| Item Height | 46.46 cm |
| Item Depth | 34.25 cm |
| Item Weight | 291.01 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Combi Oven, Gas |
| Specsheet | View Specsheet |