No products in the Quote Basket.
| Area | 44"W x 25-1/2"D x 67"H |
|---|---|
| Depth | 25-1/2" |
| Features | chemical pump included |
| Height | 67" |
| Horsepower | 1 HP |
| Material | stainless steel |
| Output | 80 racks per hour |
| Product Type | pot pan washer |
| Safety and Compliance | cULus, Energy Star, NSF |
| Temperature Control | low temperature |
| Width | 44" |
| Vendor Name | CMA Dishmachines |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 928413904 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 44.25 cm |
| Item Height | 67 cm |
| Item Depth | 25.5 cm |
| Item Weight | 359 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dishwasher, Pot/Pan/Utensil, Door Type |
| Specsheet | View Specsheet |