No products in the Quote Basket.
| Area | 48-3/8"W x 17-3/8"D, 49-5/8"W x 18-5/8"D x 24-1/8"H |
|---|---|
| Color | black |
| Compressor Style | self contained |
| Depth | 17-3/8", 18-5/8", 6-1/4" |
| Design | drop in |
| Features | programmable |
| Height | 24-1/8" |
| Material | galvanized steel, polyethylene, stainless steel |
| Product Type | cold food well unit |
| Refrigerant Type | R-404A |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | ETLus |
| Temperature Control | digital programmable thermostat |
| Width | 48-3/8", 49-5/8" |
| Vendor Name | Advance Tabco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 747545182401 |
| Shipping Origin | 300047746 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 49.62 cm |
| Item Height | 24.12 cm |
| Item Depth | 18.62 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cold Food Well Unit, Drop-In, Refrigerated |
| Specsheet | View Specsheet |