No products in the Quote Basket.
| Area | 12" x 20", 68-3/4" x 15-1/8", 70-3/8"W x 16-7/16"D x 12"H |
|---|---|
| Color | black |
| Cooling | ice cooled |
| Depth | 16-7/16", 6-1/4", 9" |
| Design | drop in |
| Features | insulated, with drain |
| Height | 12" |
| Material | 304 stainless steel, galvanized steel, polyethylene |
| Product Type | cold food well unit |
| Safety and Compliance | NSF |
| Thickness | 20 gauge |
| Width | 70-3/8" |
| Vendor Name | Advance Tabco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 747545202123 |
| Shipping Origin | 300047746 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 70.38 cm |
| Item Height | 12 cm |
| Item Depth | 16.44 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cold Food Well Unit, Drop-In, Ice-Cooled |
| Specsheet | View Specsheet |