No products in the Quote Basket.
| Amps | 27.4 Amps |
|---|---|
| Control Type | touch screen |
| Design | countertop |
| Features | infrared, non-stick, stackable |
| Handle | ergonomic handle |
| Material | porcelain, stainless steel |
| Product Type | microwave convection oven |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-sanitation |
| Voltage | 208-240v |
| Wattage | 2000 Watts, 2200 Watts, 3000 watts, 5700 Watts |
| Vendor Name | ACP - Amana Commercial |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 0 cm |
| Item Height | 0 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Weight | 175 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Microwave Convection Oven |
| Specsheet | View Specsheet |