No products in the Quote Basket.
| Area | 18" x 13" |
|---|---|
| Capacity | 1.32 gallons, 15.32 gallon |
| Design | portable |
| Horsepower | 1/3 HP |
| Material | mesh, rubber, stainless steel |
| Product Type | filter |
| Safety and Compliance | CE |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 200 watts |
| Vendor Name | Adcraft - Admiral Craft Equipment |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 33610 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 29 cm |
| Item Height | 13.8 cm |
| Item Depth | 13.8 cm |
| Item Weight | 80 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Fryer Filter, Mobile |
| Specsheet | View Specsheet |